top of page
Vyhledat
  • akmalzlamal

Muzeum umění zve na novou výstavu o EXPO a představí tvorbu Petra Zlamala

převzato z Deník.cz - Hned dvě nové výstavy lákají od čtvrtka 3. února návštěvníky do olomouckého Muzea umění (MUO). Zahájena tam bude výstava nazvaná Byli jsme světoví!, která je věnovaná úspěchům na světových výstavách v Bruselu, Montrealu a Ósace. Zpřístupněna bude také expozice V žáru malby představující dílo malíře a kreslíře Petra Zlamala.
V Muzeu umění se představí pozoruhodná kolekce dokumentů, autorských fotografií a diapozitivů architekta Miroslava Řepy, kterou MUO uchovává ve své sbírce. Připomíná úspěchy hned na několika světových výstavách.


Akademický architekt Miroslav Řepa na snímcích postupně zachytil nejen EXPO v Bruselu v roce 1958, ale jako spoluautor československého pavilonu také EXPO v Montrealu v roce 1967. Později navrhl divadlo Laterna Magika na světovou výstavu, která proběhla v roce 1970 v japonské Ósace. Expozice bude pro veřejnost přístupná až do 1. května.


Od čtvrtka začíná v Muzeu umění také retrospektivní výstava malíře a kreslíře Petra Zlamala žijícího ve Šternberku, která představuje jeho figurativní i krajinářskou tvorbu. K vidění budou až do 8. května obrazy z období posledních tří desetiletí. Výstava dramaturgicky zapadá do dlouhodobého cyklu, kdy jsou představováni nejvýznamnější umělci a umělkyně působící na Olomoucku a okolí od začátku 20. století až do současnosti.


V den zahájení, ve čtvrtek 3. února mají návštěvníci od 10 do 18 hodin na obě nové výstavy vstup zdarma.


Magda Vránová


10 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page