top of page
Vyhledat
  • akmalzlamal

Muzeum umění zve na novou výstavu o EXPO a představí tvorbu Petra Zlamala

převzato z Deník.cz - Hned dvě nové výstavy lákají od čtvrtka 3. února návštěvníky do olomouckého Muzea umění (MUO). Zahájena tam bude výstava nazvaná Byli jsme světoví!, která je věnovaná úspěchům na světových výstavách v Bruselu, Montrealu a Ósace. Zpřístupněna bude také expozice V žáru malby představující dílo malíře a kreslíře Petra Zlamala.
V Muzeu umění se představí pozoruhodná kolekce dokumentů, autorských fotografií a diapozitivů architekta Miroslava Řepy, kterou MUO uchovává ve své sbírce. Připomíná úspěchy hned na několika světových výstavách.


Akademický architekt Miroslav Řepa na snímcích postupně zachytil nejen EXPO v Bruselu v roce 1958, ale jako spoluautor československého pavilonu také EXPO v Montrealu v roce 1967. Později navrhl divadlo Laterna Magika na světovou výstavu, která proběhla v roce 1970 v japonské Ósace. Expozice bude pro veřejnost přístupná až do 1. května.


Od čtvrtka začíná v Muzeu umění také retrospektivní výstava malíře a kreslíře Petra Zlamala žijícího ve Šternberku, která představuje jeho figurativní i krajinářskou tvorbu. K vidění budou až do 8. května obrazy z období posledních tří desetiletí. Výstava dramaturgicky zapadá do dlouhodobého cyklu, kdy jsou představováni nejvýznamnější umělci a umělkyně působící na Olomoucku a okolí od začátku 20. století až do současnosti.


V den zahájení, ve čtvrtek 3. února mají návštěvníci od 10 do 18 hodin na obě nové výstavy vstup zdarma.


Magda Vránová


9 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page